Mechaniczne usuwanie smoły z komina

Nieusuwanie smoły z komina i niemonitorowanie jej poziomu jest jednym z częstych błędów, jakich w zakresie ogrzewania dopuszczają się mieszkańcy i to nie tylko Krakowa. W ekstremalnych sytuacjach może to doprowadzić nawet do tego, że smoła zapali się w kominie, co doprowadzi do tragedii. Dlatego warto korzystać z profilaktyki i regularnie usuwać smołę z komina.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest jednak poradzenie sobie z najczęstszymi przyczynami, które prowadzą do pojawienia się smoły w kominie. Jak to zrobić? Jest na to kilka relatywnie prostych sposobów, które mogą okazać się ostatecznie doskonałymi działaniami profilaktycznymi – ostatecznie wpłyną na to, że usuwanie smoły z komina nie będzie konieczne.

Jednym z takich rozwiązań jest ograniczenie mocy kotła. Należy ograniczyć siłę jego działania do tego poziomu, by był odpowiednio dostosowany do wymagań danego pomieszczenia. Innym skutecznym sposobem jest wymiana grzejników na mniejsze – to wpływa wymiernie na temperaturę wody w kotle, a pośrednio na poziom smoły w kominie. Mianowicie – smoła nie pojawi się i nie będzie trzeba jej usuwać.

Jeśli jednak nie uda się tego zrobić i smoła rzeczywiście osadzi się w kominie w dużych ilościach, wówczas lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, niż reagować na własną rękę. Jedną z firm, która specjalizuje się w zakresie usuwania smoły z kominów na terenie Krakowa, jesteśmy my. Mamy wieloletnie doświadczenie, które zaowocowało wieloma wyczyszczonymi kominami, a także poradami co do tego, jak następnie z niego korzystać, by smoła nie osadziła się ponownie. Tak kompleksowe usługi stawiają nas wśród liderów na rynku przedsiębiorstw, które zajmują się usuwaniem smoły z kominów.

Scroll to top
Call Now Button